جی ار تیم

۵ سرزمین زیبای سری دارک سولز که هوش از سرتان می‌پرانند

فرانچایز دارک سولز، فرانچایز شگفتی‌هاست. این بازی‌ها نه تنها با گیم‌پلی و طراحی مراحل متفاوتشان در کنار خرد کردن اعصابتان، شگفت‌زده‌تان می‌کنند بلکه سورپرایزهایی همیشه با خود به همراه دارند که آدم با دیدنشان محال است تیم سازنده را مورد تحسین قرار ندهد. یکی از این سورپرایزها معمولا مربوط به لندها و سرزمین‌هایی می‌شود که از نظر زیبایی‌شناسی در تاریخ ویدیو گیم مثلشان را نمی‌توانید پیدا کنید. برای اینکه بیشتر متوجه منظورم شوید، در این مقاله سراغ ۵ مورد از این لندها رفتم و از بهترین‌هایشان برایتان گفتم. البته پیشنهاد می‌کنم که بعد از خواندن متن، حتما نام این سرزمین‌ها را گوگل کنید و از زیبایی بصریشان نهایت لذت را ببرید.

5) Archdragon Peak

Archdragon Peak شاید مثل دیگر لندهایی که در این لیست به آن‌ها اشاره کرده‌ام ظاهر پر زرق و برقی نداشته باشد. اما محل اختفای نیملس کینگ به غایت یکی عجیب‌ترین لند‌هایی است که در کل سری دیدیم. معماری مخروبه آن به شکل عجیبی شگفت‌آور است و آدم را یاد آثار باستانی و کهنی می‌اندازد که خیلی سال پیش طی جنگ‌های مختلف ویران شده‌اند. از طرفی Archdragon Peak از معدود لندهای کل سری است که واقعا می‌توانید از گشت و گذار در زیر روشنایی روز لذت ببرید؛ البته روزی که معلوم نیست آسمانش به خاطر وجود خورشید به رنگ آبی درآمده یا ماه.

4) Dragon Shrine

لندهای Dragon Shrine و Dragon Aerie از نظر معماری شاید خیلی خاص به نظر نرسند. اما کافیست پا در این لندها بگذارید تا به سرعت مبهوت عظمت و زیباییشان شوید. با رسیدن به منطقه Dragon Aerie، کوه‌های عظیم‌الحثه‌ای را خواهید دید که دور تا دورش را اژدرهای (جمع اژدها) قرمز رنگ احاطه کرده‌اند و در نزدیکیش پرواز می‌کنند. در دور دست‌ها نیز عمارت بزرگ و زیبا دیده می‌شود که Dragon Shrine معروف است و از حق نگذریم یکی از جذاب‌ترین نقاطی است که در کل سری سولز پا در آن گذاشتیم.

3) Lothric Castle

و اما می‌رسیم به لاتریک کسل. این شهر نفرین شده که محل حکومت شاهزادگان لاتریک است، با معماری بی‌نظیرش هوش از سرتان می‌پراند. از نظر ساختاری، معماری لاتریک با کاخ‌ها و عمارت‌های باستانی اروپایی هم‌تراز است و آنقدر جزئیات ریز و درشت در بنای آن دیده می‌شود که آدم نمی‌تواند تیم سازنده را به خاطر این همه ریزه‌کاری و وسواس تحسین نکند و از قدم زدن در این لند خطرناک لذت نبرد.

2) Anor Londo

هنوز هم که هنوز است نگاه به شهر دروغین Anor Londo یکی از جذاب‌ترین کارهایی است که می‌توانید در ماراتون تمام کردن سری سولز انجام دهید. Anor Londo نه تنها از لحاظ بار داستانی اهمیت زیادی دارد، بلکه زیبایی بی‌حد و حصر آن باعث می‌شود تا مخاطب برای بار صدم مدهوش خلاقیت میازاکی و ذوق تیم فرام‌سافتور شود. Anor Londo زیبا، پر جزئیات و رمز آلود است و محیط‌های تو در توی جذابش چه از نظر زیباشناسی و چه از منظر تاثیری که رو طراحی مرحله بازی می‌گذارند، لیاقت گرفتن لقب شاهکار را دارند.

1) Irithyll of the Boreal Valley

Irithyll of the Boreal Valley مرموز با اختلاف بی‌نظیر و زیباترین سرزمین کل سری دارک سولز است. شهری که انگار در دل تاریخ یخ زده و وقتی نور سفید ماه از دل آن شفق‌های آبی‌ رنگش می‌گذرد و روی ساختمان‌هایش می‌افتد، صحنه‌ای را پدید می‌آورد که آدم نمی‌تواند لحظه‌ای نایستد و از زیبایی آنچه پیش رویش قرار دارد لذت نبرد. Irithyll of the Boreal Valley چه از نظر رنگ‌آمیزی و چه معماری، منحصر به فرد است و هنوز هم که هنوز است من نمونه‌اش را در هیچ بازی ویدیویی دیگری ندیدم.

برچسب ها

,

دیدگاه ارسال شده است

نمایش / مخفی کردن دیدگاه ها